چگونه دستاوردهای فراوان و زندگی سرشار از احساس رضایت و شادی خلق کنیم؟

نوشته تریسی نوئل کلمن

“از دانه و بذرها و چشم اندازهای تان با تمام وجود مراقبت نمایید.”

پیدا کردن هدف

آیا تا به حال احساس گیرافتادن در زندگی داشته اید و یا اینکه اهمیتی ندارد که چه می‌کنید، به نظر نمی رسد که بتوانید چیزهایی را که می خواهید و امید به کسب آنها را دارید به دست آورید؟ برای من ، هر بار که هدفی را تعیین می‌کردم یا دورنمایی داشتم که هرگز به نتیجه نرسید، احساسی شبیه به گیرافتادن داشتم. به دیگران نگاه می‌کردم که محصولات خود را درو می‌کردند و به جلو حرکت می‌کردند ، اما من سالهای سال احساس گیرافتادن می کردم. تا وقتی که این سخنرانی کلیسا را شنیدم که مرا به چالش کشید تا از خودم یک سری سوال هایی بکنم که زندگی‌ام را برای همیشه تغییر داد. آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که «چه چیزی در این فصل از زندگی من هیچ میوه ای تولید نمی‌کند و چرا ؟» در ابتدا اینها شامل اتومبیل ،خانه‌ها ،حساب‌های بانکی بزرگ ، لباس‌، کفش‌ها و جواهرات هستند، می‌دانید که این چیزها را تنها با پول می‌توان خرید.

من ماه پیش متوجه شدم که اینها تنها میوه‌هایی نیستند که می‌توانند به ثمر برسند. شما همچنین می‌توانید دانه‌هایی را بکارید تا دوازده نوع میوه‌ را در سطح معنوی بالاتری به دست آورید .

نجابت

وفاداری

بخشش

ملاطفت

احسان

شادمانی

مهربانی

عشق

تواضع

صبر و بردباری

صلح

خویشتن‌داری

به خوبی احساس کردم که بعضی از اینها را دارم، اما فکر می‌کنم هنوز نمی توانم به خودم کمکی کنم و احساس تهی بودن و گیر افتادن می کنم، واقعا می توانم ببینم در راه هایی هیچ پیشرفتی ندارم. بنابراین وقتی از خودم پرسیدم : «در این فصل از زندگی من چه چیزی تولید نمی‌شود و چرا ؟» متوجه شدم که در زندگی من حوزه هایی وجود دارند که میوه تولید نمی‌کنند و محصولی برای برداشت به صورت روحانی یا فیزیکی وجود ندارد.

علت این موضوع این نبود که انگیزه کمی داشتم یا به سختی تلاش نمی کردم؛ چون من نمی‌دانستم چطور به شکل درستی محصولی تولید کنم. روش درست کاشت و پرورش دانه و بذر را نمی دانستم.

یک دانه و بذر همان دورنما، هدف یا آرزو یا خواسته است و برداشت به زبان ساده، محصولی است که پس از یک فصل بذرافشانی،کشت و پرورش، جمع‌آوری می‌شود .

هفت راه برای برداشت محصول(کسب دستاورد)

بنابراین اجازه دهید درباره هفت روش کسب دستاوردهای خوب و عالی در این فصل صحبت کنیم.

از خودتان این سوالات را بپرسید تا مشخص کنید چرا دورنما و رویاهای شما شفاف نیستند .

۱- دانه و بذر درست

آیا من دانه و بذر درستی را می کارم و پرورش می دهم ؟

دانه ها و بذرها تنها می‌توانند ماهیت خود را تولید کنند. شما نمی‌توانید سیب بکارید و انتظار تولید پرتقال داشته باشید. تنها زمانی که دانه و بذر درست داشته و به درستی آن اطمینان دارید، می‌توانید محصول ویژه ای برداشت کنید. اگر می‌خواهید بذر کامیابی،موفقیت و ثروت را در امور مالی خود بکارید و پرورش دهید، اما بودجه خود را محاسبه و پس‌انداز نکنید، یا پولی را که اکنون دارید، بیشتر نکنید، چگونه انتظار دارید که این چشم‌انداز به سوی ثروت رشد کند. بنابراین از خودتان بخواهید تا رفتار خود را با بذر یا دورنما و اهدافی که دارید، همسو کنید.

۲- خاک درست:

من بذر خود را برای پرورش و تغذیه در چه خاکی قرار می دهم؟

به عبارت دیگر ، ساختار و طرز تفکر شما چگونه است؟ آیا تفکر شما تحت کنترل باورهای محدود گذشته است که امکان دارد شما را به صورت ناخودآگاه درگیر نگه دارند؟

آیا تلاش می‌کنید دورنما و هدفی بزرگ در یک طرز فکر کوچک پرورش دهید؟

برای رشد و درو کردن محصول فراوان، باید دانه ها را در خاک حاصلخیزی بکاریم .

۳- محیط مناسب :

آیا من در محیط درستی برای رشد دانه ها و بذرهایم قرار دارم؟

درست مانند یک درخت نخل که در هوای سرد رشد نمی‌کند، یک دورنما و هدف قدرتمند نمی تواند در یک محیط ضعیف رشد کند. ممکن است بذر شما به نوع خاصی از آب و هوا و دما برای رشد نیاز داشته باشد. آیا شما کسی هستید که وقتش را به بطالت می گذراند؟ آیا شما در اطراف لاک‌پشت‌ها با نوعی تفکر و یا دورنمای زرافه پرسه می زنید؟ کجا وقت تان را به بطالت می گذرانید؟

همه ما می‌توانیم محصول محیط خود باشیم، بنابراین بسیار مهم است که ما نسبت به محیط خود کاملا آگاه باشیم. یک دانه مثبت نمی‌تواند در یک محیط منفی رشد و پیشرفت کند و کامیاب شود.

۴-نور خورشید

آیا اجازه می‌دهم نور خورشید به دانه و بذر من برسد ؟

همه دانه‌ها به نور خورشید نیاز دارند تا رشد کنند. گیاهان، گل‌ها، میوه‌ها و سبزیجات همه به نور نیاز دارند تا رشد کنند و جوانه بزنند و دورنما و هدف شما با آنها تفاوتی ندارد. وقتی به نور خورشید فکر می‌کنم، چیزی طبیعی و چیزی که نمی‌تواند توسط انسان کنترل شود، می باشد.

نور خورشید همان خدا است .

آیا شما بذر خود را در مقابل خدا کاشته اید و یا دانه خود را پنهان کرده‌اید ؟ من اغلب دورنما و هدفی دارم، اما آن را از دیگران پنهان خواهم کرد، از ترس اینکه مردم نتوانند آن را درک یا از آن حمایت کنند و یا آن را از بین ببرند. اما وقتی دانه و بذر خود را در نور بکارید، خداوند اشخاصی را که قرار است در آن فصل در پرورش آن به شما کمک کنند، به شما نشان می دهد. در واقع، اگر دورنما و هدف شما باعث صدمه و آسیب به دیگران شود، این می‌تواند به این معنا باشد که شما آن را در مقابل خدا نمی کارید، بنابراین این بذر رشد نخواهد کرد. صرف زمان با خدا به شما کمک می‌کند، زمانی که خدا با شما حرف می‌زند، بشنوید.

شهود و قدرت تشخیص روحی درباره این دورنما و هدف، نقطه تمایز آن خواهد بود .

۵- مقدار درست آب

آیا من مقدار مناسبی آب به دانه و بذرم می‌دهم؟

وقتی به آب فکر می‌کنم، به یک منبع طبیعی هم فکر می‌کنم. مقدار مناسب آبیاری در کنترل شما است. آبیاری بذر یا دورنمای شما به سادگی مواد مغذی ضروری برای کمک به رشد آن را فراهم می‌کند. البته خداوند باران و طوفان‌ها را نیز تامین خواهد کرد، زیرا همه ما در زندگی در معرض طوفان‌هایی هستیم. پس شما دانه و بذر خود را با چه چیزی آبیاری می‌کنید؟

این پاسخ می‌تواند کلمه خدا، اطمینان، دعا، مدیتیشن یا تعلیم و تربیت باشد. در این اثنا برای آب دادن به این دانه چه کار می‌کنید؟ من عادت دارم هدف یا دورنمایی داشته باشم و آن را درست بکارم و پرورش دهم. ابتدا هیجان‌زده می‌شوم و شروع به آب دادن آن می‌کنم. بعد از مدتی که میوه تولید نمی‌کند، دورنمای دیگری برمی گزینم و اولین دانه را به آب می سپارم، و زمانی که به سمت آن برمی گردم، دانه کاملا در خاک خشک در فرآیند مرگ قرار گرفته؛ علتش این است که به اندازه نیازش آن را آبیاری نکرده بودم تا به ماده ای مقاوم تبدیل شود. دانه‌ها در خاک خشک رشد نمی‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که هر روز آنها را با چیزی مثبت تغذیه می کنید.

۶- تداوم و پایداری

آیا در نگهداری از دانه و بذرم مداومت و پایداری دارم؟

آیا شما کارها به طور مداوم را انجام می‌دهید؟ روز های متوالی، وقتی کسی مراقب نیست و زمانی که همه دارند شما را تماشا می‌کنند؟ وقتی نتایج را می‌بینید و زمانی که نتایج را نمی‌بینید؟ وقتی احساس می‌کنید آن را دوست دارید و زمانی که دوستش ندارید؟ آیا وقتی که کارهایی طبق برنامه پیش نمی روند یا اولین علامت شکست را می‌بینید، انضباط شخصی خود را حفظ می کنید؟ تاکنون هیچ دستاورد بزرگی با اقدامی بدون ثبات قدم حاصل نشده است. به من اعتماد کن! وقتی مثل تمبر عمل می‌کنید، یعنی، به چیزی بچسبید تا زمانی که به جایی که می خواهید برسید، تنها زمانی که شما احساس کنید بهترین خودتان را در آن کار نشان داده اید، شانس بهتری برای کسب نتیجه ای متفاوت خواهید داشت. ما به چیزی تبدیل می‌شویم که با ثبات قدم و پایداری آن را می خواهیم.

۷-آفت ها

آیا من از قاتلان محصولات اطراف دانه و بذرم آگاه هستم؟

آفت ها کسانی هستند که تلاش می‌کنند دورنما و هدف شما را از بین ببرند. این قاتلان تنها به منظور کشتن دورنمای شما توسط دشمن تعیین شده‌اند. به ویژه اگر دورنمایی از سوی خدا داشته باشید تا به آلام افراد زیادی التیام ببخشید و به آنها کمک کنید، انتظار داشته باشید دانه شما از هر زاویه‌ای مورد حمله قرار گیرد.

آفت های محصولات می‌توانند افرادی باشند که می‌شناسید و یا نمی‌شناسید. خانواده، دوستان، همکاران و غریبه‌ها می‌توانند همگی آفات دستاوردهای شما باشند. بدترین چیز در مورد آن، زمانی است که آنها حتی به آنچه انجام می دهند، آگاه نیستند. روابط و معاشرت های بد می‌تواند محصول شما را بکشد. کسانی که گذشته تان یا عیب ها و کمبودهایتان را مدام برای شما یادآوری می‌کنند، آفت هستند. آن‌هایی که با غیبت کردن، انتقاد و مسدود کردن، «سایه» ها را به سوی شما پرتاب می کنند، دزدهای دورنما و هدف هستند. مراقب آن‌ها باشید. با این حال، خطرناک‌ترین قاتل خودتان هستید. زمانی می‌توانید دستاورد خود را عمدا با تزلزل و نداشتن اعتماد به نفس و با باورهای محدودتان خراب کنید. این باورها می‌توانند قبل از اینکه دانه و بذر شما فرصتی برای رشد داشته باشند، آن را خفه کرده و بکشند. شما باید استحقاق و ارزش خود را بشناسید و بدانید که اگر خدا دورنما و هدفی به شما عطا کند، شما باید به دنبال بهبود شرایط شغلی و محیط، جهت کمک به رشد آن باشید. این کارها را انجام بدهید و به این شکل حرکت کنید!

مترجم: سحر فیضی

منبع :

سایت https://www.lifecoachhub.com/

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط